Ćwicząc pole dance, szczególnie na początku, ale również próbując nowych figur często zdarzaj się  siniaki na ciele. Część osób dumnie je pokazuje ciesząc się z nich jak z pamiątek po udanych ćwiczeniach ale nie wszyscy chcą nimi „świecić” 😉

Co zrobić aby się ich pozbyć? 
Jest na to kilka dobrych sposobów:

  • Lód –  w momencie pojawienia się siniaka należy przyłożyć lód albo coś zimnego, żeby go zamrozić. Dobrym rozwiązaniem jest sztuczny lód w sprayu, który można mieć przy sobie i od razu spryskać nim bolące miejsce, aby nie dopuścić do powstania krwiaka czy siniaka

  • Altacet – jest to specjalny żel polecany na stłuczenia i siniaki, dostępny  każdej aptece. Redukuje siniaki, zmniejsza obrzęk i łagodzi ból.

  • Maść arnikowa – lek na stłuczenia, krwiaki i siniaki, Smaruje się ją na istniejące już siniaki. Przyspiesza ich gojenie, zmniejsza obrzęki i działa przeciwbólowo.

  • Maść z aloesu – także działa kojąco na siniaki powodując ich zmniejszenie.

  • Skórka z banana – jeśli nie mamy pod ręką żadnej maści dobrym sposobem jest posmarowanie stłuczonego miejsca wewnętrzną częścią skórki z banana. Okład ze skórki trzymany 10 -30 min powoduje, że siniaki stają się mniej widoczne.

A jakie Wy znacie dobre i sprawdzone sposoby na siniaki. Podzielcie się z nami 😉

Kategorie: Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *